Vermikompostér

2 100  s DPH

Není skladem

Popis

Moderní řešení nakládání s organickým odpadem z Vaší domácnosti přináší interiérový kompostér. Rozklad rostliných zbytků (slupky, čajové sáčky) zajistí kalifornské žížaly, které pracují nejlépe při pokojové teplotě. Tento způsob využití organické hmoty podporuje principy zachování cirkulace přírodních zdrojů i v zástavbě, kde není možné založit běžný zahradní kompost a odpad, by skončil nevyužitý v popelnici.

Barva: zelená

 

Do vermikompostéru patří:

odkrojky a zbytky ze zeleniny a ovoce

čajové sáčky, kávová sedlina a filtry

zbytky vařené zeleniny

zbytky pokojových a venkovních rostlin

 

Do vermikompostéru nepatří:

chuťově výrazné potraviny (zázvor, koření)

slupky citrusových plodů

mléčné výrobky

masné výrobky, kosti

tuky a oleje

 

Na začátku kompostování poslouží jako základ namočená lepenka a zemina, v které si koupíme násadu žížal (případně ji přidáme). Z počátku nevkládáme zbytky z košťálovin a slupky od brambor. Do kompostéru přidáváme odpad po malých dávkách a v prvních měsících kontrolujeme častěji vlhkost a také, jestli zbytky neplesniví. Když začne kompost fungovat a žížaly se nám namnoží, můžeme dávky pomalu zvyšovat. Kompost by neměl zapáchat a pokud se objeví mušky, řešením je preference zeleninových zbytků před rychle se kazícím ovocem.

Více informací naleznete v návodu na použití.

 

Balení obsahuje:

základní patro s vypouštěcím kohoutkem a dřevěnými nohami

filtrační patro s textilií

dvě střední patra

víko s dřevěným madlem

gumové rukavice, lepový papír a lopatku

Ve dnech 26.7.2021 – 8.8.2021 bude probíhat celozávodní dovolená. V těchto dnech nebudeme expedovat zboží ani přijímat nové objednávky.