Dokonalý systém broušení

TORMEK T-2

OPP Polička a.s. výhradní dovozce pro ČR a SR.

Ostré nože

již v 60 sekundách

Osobní přístup

Ke každému zákazníkovi individuálně

nejlepší na svém trhu

bruska šéfkuchařských nožů

Bruska TORMEK T-2

S VÍCE NEŽ 40 LETOU zkušeností s ostřením, Tormek ze Švédska vyvinul nový ostřič nožů, speciálně navržený tak, aby splňoval ty nejpřísnější požadavky profesionálů na ostrost a uživatelskou přívětivost použití. Tento koncept je dalším krokem ve vývoji diamantového kamene v kombinaci s inovativně vedeným systémem (patentováno).

Nečastěji kladené otázky:

Jaký je rozdíl mezi tvarováním a ostřením?
S Tormekem si naostříte celý úkos ve srovnání s lavičkovým kamenem nebo ostřící ocelí, která pouze rovná konec okraje čepele. Konec ostří je možné několikrát srovnat ostřící ocelí mezi ostřením, ale vždy se zvyšuje úhel okraje anakonec je třeba stejně ostřit celou plochu úkosu ostří. S Tormekem T-2 můžete vždy brousit celý úkos, ale s minimálním odstraněním oceli ostří.

Jaké ostří mám mít?
Obecně platí, že menší úhel ostří řeže lépe, zatímco větší úhel ostří je silnější a vydrží déle. Např. Nůž používaný na maso by měl mít větší okraj hrany ostří pod větším úhlem než tenčí filetovací nebo zeleninový nůž. Vlastnosti oceli také ovlivňují to, jak je vhodné nůž brousit. Ostří vysoké kvality oceli obecně zůstává ostré delší dobu než ostří nižší kvality a lépe drží menší úhel řezného okraje ostří.

Existuje riziko vyhřátí a poškození oceli?
Často nevíte, že se ocel přehřála během ostření, ale vede to k tomu, že se nůž stává tupějším rychleji a nedrží ostří. Ve srovnání s běžnými ostřícími stroji, které často používají vysokorychlostní brusné pásy, které vytvářejí velké množství tepla, Tormek T-2 ostří pomalu běžícím diamantovým brusným kolem, které je k oceli velmi šetrné a nedochází k vyhřátí materiálu.

Co vše přikoupit?

Brusné kameny

Náhradní díly

Bruska TORMEK T-2

Co jí dělá tak dobrou?

Nejčistší ostří

proces broušení dokončíte vyhlazením a vyleštěním ostří na kompozitním lapovacím kole. Tímto dosáhnete ostří jako břitva!

Diamantové kolo

Optimalizované pro poskytování vysoké úrovně ostrosti a současně efektivní odstranění oceli, než je nezbytně nutné.

Úhel ostří

úhel ostří můžete nastavit tak, aby vyhovoval typu nože nebo jeho použití. Zvětšení úhlu okraje ostří poskytuje silnější a déle trvající ostří

nejpokročilejší brousící systém BEZ VODY

Bruste své nože na tom nejlepším

Naši zákazníci hodnotí a doporučují

Podívejte se co říkají na brusku

Zlepšete svou výkonnost!

ostré nože v šedesáti sekundách

cs_CZCzech
cs_CZCzech en_GBEnglish