TORMEK T-8 ORIGINAL

Brusný kámen SG-250

Kožené lapovací kolo LA-220

Magnetická škrabka

Videa

S kvalitně nabroušeným nástrojem je radost pracovat. To je skutečnost, kterou znají profesionální řemeslníci, nadšení kutilové a dokonce téměř každý, kdo se kdy pokoušel tupým nožem uříznout třeba jen krajíc chleba. Existuje snad nespočet metod broušení, ta nejefektivnějších z nich má ovšem jméno TORMEK. Již 40 let se švédská firma TORMEK AB věnuje vývoji jednoho z nejefektivnějších systému broušení ručních nástrojů. Je jedno zda potřebujete brousit řezbářská dláta, truhlářská dláta a nástroje, nebo jen nástroje běžně používané v domácnosti, pro všechny požadavky má TORMEK odpověď v podobě jediněčných upínacích přípravků. Ty tvoří ve spojení s bruskou T-8, T-4 a T4 BC ucelený celosvětově uznávaný systém broušení.

Bruska TORMEK T-8 ORIGINAL je plně profesionální stroj určený i do průmyslového nasazení. Vzhledem k robustní konstrukci a použitým materiálům poskytuje výrobce na tento stroj nadstandardní záruku 10 let. Bruska je dodávána s brusným kamenem SG-250, který poskytuje efektivní úběr při zachování jemné struktury broušené plochy a dlouhé životnosti. V základním balení je dále přípravek na rovná dláta SE-77, zarovnávací diamant TT-50, kámen pro změnu zrnitosti SP-650, měrka úhlů WM-200 a brusná pasta PA-70. Nádobka na vodu obsahuje integrovaný magnet, který zachycuje odbroušené částečky kovu. Kožené lapovací kolo je také součástí základního balení a je určeno k finálnímu lapování ostří a odstranění tvz. jehly.

• Nabruste všechny své  nástroje.

• Zahrnuto SE-77 přípravek a rovná dláta a želízka do hoblíků TT-50 zarovnávací diamant.

• Vodou chlazené broušení bez rizika vyhřátí oceli.

• Přesná replikace – nabruste své nástroje s bezkonkurenční přesností.

• Efektivní brusný kámen s nastavitelnými charakteristikami ekvivalentními zrnitosti 220 až 1000.

• Masivní zinkový rám stroje a integrované úchyty pro kontrolovatelné a přesné ostření.

• Výkonný a úsporný průmyslový elektromotor pro nepřetržité používání.

• 8letá záruka, 5 + 3 po online registraci.

Vybrané funkce

Univerzální podpěrná tyč

Základna, která slouží jako podpora všech přípravků. Umožňuje nepřekonatelnou přesnost broušení.

Patentované základny pro broušení

Zajišťují kontrolu a přesnost broušení.

Šroub pro mikrometrické nastavení

S přesným jemným závitem a stupnicí pro přesné nastavení úhlu ostří.

Magnetická škrabka

Efektivně sbírá kovový obrus a umožňuje snadné vyčištění vodního korýtka.

Šroubovicové zvedání

Snadno zvedá s spouští vodní korýtko.

EzyLock

Praktická samoutahovací beznástrojová matice uchycení brusných kamenů.

Průmyslový elektrický motor

Bezúdržbový s minimálním poklesem otáček i při velkém zatížení. S testovanou životností minimálně 25000 provozních hodin.

Hnací kolo

Pryžové kolo ( patentovaného složení směsi ) RKX18 zajišťuje roky tichého a spolehlivého provozu.

Nepřekonatelná přesnost broušení

Pokročilý design zajišťuje nepřekonatelnou přesnost univerzální podpory, která je základem brusného systému Tormek, protože ovládá všechny brusné přípravky a příslušenství. Patentované přesné úchyty pro univerzální podpěru jsou integrovány do plně odlité skříně stroje tohoto modelu. To vše vám umožní mít při broušení plnou kontrolu a maximální přesnost.

Vyrobeno ve Švédsku

Tormek T-8 Original je vybaven brusným kotoučem SG-250, který má nastavitelné vlastnosti ekvivalentní zrnitosti 220 až 1000 a dokáže brousit všechny kvality oceli, včetně oceli HSS. patentovaný systém pohonu Tormek zajišťuje roky tichého a spolehlivého provozu. Efektivní systém dokáže díky svému jedinečnému hnacímu kolu udržet optimální rychlost pro vodou chlazené ostření, a to i při plném zatížení. Průmyslový elektromotor je bezúdržbový a je navržen k pohonu brusného kotouče plné velikosti během nepřetržitého používání. Motor je testován na životnost minimálně 25 000 hodin.

Vodní žlab s magnetickou škrabkou

Tormek T-8 Originál je vybaven spoustou chytrých detailů, které vám usnadní ostření. Například vodní žlab má pohodlný šroubový zdvih, který snadno zvedne a spustí vodní žlab. Má také magnetickou škrabku s dvojí funkcí: během ostření magnet sbírá ocelové částice a po ostření škrabka usnadní čištění korýtka na vodu. U dlouhých nástrojů, které mohou odkapávat vodu mimo vodní korýtko (jako jsou kuchařské nože a hoblovací nože), můžete snadno nasadit přiložený vodní skluz na okraj vodního korýtka.

EzyLock, rychlá výměna brusných kotoučů

Dalším propracovaným detailem je hlavní hřídel z nerezové oceli s jedinečnou maticí EzyLock společnosti Tormek, která umožňuje zamykání a odemykání brusného kotouče bez použití nářadí. EzyLock také usnadňuje snadnou a rychlou výměnu brusného kotouče, pokud pracujete s některými dalšími brusnými kotouči Tormek SB-250 Blackstone Silicon, SJ-250 Japanese Waterstone ( japonský kámen ) nebo s jedním z našich tří diamantových kotoučů, DC-250, DF-250 nebo DE-250 .