OPPlogo-hight-res-multicolour-orange

Proč Tormek?

Od roku 1973 se Tormek věnuje vývoji nejlepších řešení broušení pro různé typy hranových nástrojů. Nabídka inovativních a uživatelsky přívětivých produktů nejvyšší kvality je pro nás naprosto zásadní. Bez ohledu na to, zda jste profesionální řemeslník, kuchař nebo kutil, Tormek vám pomůže udržet vaše nástroje ostré, což zase zvýší kvalitu vaší práce.

Společným jmenovatelem mezi našimi uživateli je odhodlání pracovat, spolu s pochopením, že klíčem k jejich požadovanému výsledku jsou perfektně ostré nástroje. Mnoho nových uživatelů brusek Tormek je překvapeno, když vidí rozdíl, který docílí ve svých výsledcích, když použijí perfektně ostré a geometricky přesné ostří vytvořené s pomocí brusky Tormek. Jiní oceňují množství času, které ušetří, aby dosáhli požadované ostrosti, a to díky motoru, který dělá práci a který je také šetrný k zápěstím a ramenům.

V současné době nabízíme tři různé modely strojů, všechny pečlivě navržené a přizpůsobené jejich uživatelům a typu požadovaného použití. Společné pro všechny naše stroje je to, že jsou vybaveny výkonným průmyslovým motorem a v každém ohledu jsou postaveny na základě vašich požadavků na vysokou kvalitu a funkčnost.

Způsob broušení na bruskách Tormek je jemný a vysoce účinný při udržování ostří v optimálním geometrické tvaru pod přesným úhlem dle vašich. Naší ambicí je také vyrábět uživatelsky přívětivé stroje, na kterých dosáhnete výsledku, který bude inspirovat a zvyšovat vaši důvěru. Představte si, že jste schopni nabrousit ostří, kdykoli je to potřeba a vždy se stejným perfektním výsledkem. Jak by to prospělo vaší práci?     

Pro všestranného uživatele

Modely Tormek T-4 a T-8 dokazují, že jednoduchost a přesnost lze dokonale integrovat do výkonného a univerzálního systému. Tyto modely jsou základem vodou chlazeného brusného systému Tormek a jsou kompatibilní s naší řadou přípravků a příslušenství. Větší model, Tormek T-8, má brusný kotouč 250 mm (10 ”), zatímco kompaktní Tormek T-4 má brusný kotouč 200 mm (8”). Silnější motor u T-8 vám umožní rychleji odstraňovat ocel a tvarovat hrany ostří než u T-4. Oba modely jsou dodávány s brusným kotoučem The Tormek Original Grindstone SG-250 nebo SG-200, který je speciálně vyvinut tak, aby nabízel nejlepší kombinaci účinného broušení, hladkého povrchu a dlouhé životnosti kamene.

Tyto univerzální brusky jsou dokonalým řešením pro broušení různých nástrojů, jako jsou nože, nůžky, dláta, hoblovací nože, vrtáky, profilové nože a další nástroje na zpracování dřeva. Brusný kámen se během ostření pomalu otáčí, což umožňuje bezpečné používání brusky a eliminuje riziko přehřátí oceli.

broušení nožů pro profesionální kuchyni

Tormek T-2 je určen pouze k broušení nožů. Stroj je speciálně optimalizován tak, aby splňoval požadavky šéfkuchaře na ostrost a uživatelskou přívětivost. Dodává se s diamantovým kotoučem o průměru 200 mm (8 ”), který s patentovaným naváděcím systémem ( klipem ) poskytuje rychle a snadno špičkový profesionální výsledek. Tormek T-2 není kompatibilní s dalším výběrem přípravků a příslušenství Tormek.

Najděte model, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám

Porovnání velikosti a specifikací je dobrým začátkem pro zjištění, který model nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Pro snadný přehled o našich bruskách můžete použít srovnávací tabulku modelů strojů Tormek. Můžete si také přečíst podrobnější informace na stránce produktu každého modelu nebo se obrátit na svého nejbližšího prodejce Tormek v České nebo Slovenské Republice.

10 důvodů, proč vlastnit Tormek

1. Nabruste všechny svoje hranové nástroje

Díky široké škále jedinečných a patentovaných přípravků a brusek Tormek, můžete brousit prakticky jakýkoli typ hranového nástroje. Tormek se věnuje vývoji brusných systémů prostřednictvím inovativních řešení již skoro 50 let.

2. Přesná replikace

Klíčovým slovem při broušení s Tormekem je opakovatelnost. Nástroj můžete tvarovat přesně podle svých potřeb. Snadno se nabrousí i komplikované tvary, jako jsou zaoblené nástroje, řezbářské nože a oválná dláta se zaoblenou hranou a mnohé další nástroje. To znamená, že když je čas příště naostřit nástroj, můžete snadno zopakovat předchozí tvar.

3. Nejčistší hrana ostří

Ostření dokončíte lapováním a leštěním hrany na lapovacím kole. U Tormek T-4 a T-8 použijete kožený honovací kotouč spolu s lapovací pastou. PA-70, která jemně odstraní otřepy. Bruska nožů Tormek T-2 má speciálně vyvinuté kompozitní lapovací kolo s integrovaným leštěním pro finální vyleštění ostří, což dává noži velmi ideálně nabroušené ostří.

4. Rychlé broušení

Jakmile je tvar vytvořen, odstraníte při opětovném broušení pouze zlomek oceli, což z něj dělá rychlou práci. Bruska nožů Tormek T-2 je navíc navržena tak, aby splňovala požadavky profesionálů na ještě rychlejší a precizní broušení.

5. Úplná kontrola

Při nízké rychlosti máte úplnou kontrolu nad broušením a neodstraňujete více oceli, než je nutné. Další výhodou je, že vaše nástroje vydrží ostré mnohem déle.

6. Žádné riziko vyhřátí oceli ostří

Díky nízké rychlosti u všech našich strojů nehrozí nebezpečí, že by se ostří vyhřálo a ztratilo svoji tvrdost. U Tormek T-4 a T-8 je ostří během broušení průběžně chlazené vodou. U Tormeku T-2 brání jemnozrnné diamantové kolo a pomalé otáčení vyhřátí ostří.

7. Výkonný motor a jedinečný systém převodovky

Průmyslový motor Tormek udržuje ideální otáčky bez ohledu na zatížení. Spolehlivá a robustní konstrukce se samočinně seřizujícím převodem zajišťuje, že získáte vždy správný točivý moment bez potřeby nadměrné síly a rizika opotřebení systému.

8. Efektivní brusné kotouče

Unikátní složení brusných kotoučů Tormek bylo důkladně otestováno, aby poskytlo nejlepší kombinaci efektivního úběru oceli, hladkého povrchu a dlouhé životnosti kamene. Originální brusný kámen SG, který je dodáván s modely Tormek T-8 a T-4, má složení, které vám při použití brousku na úpravu zrnitosti SP-650 poskytuje dvě různé zrnitosti na stejném kameni. Jemnozrnný diamantový brusný kotouč na Tormeku T-2 vytváří perfektně ostré ostří a efektivně odstraňuje ocel. Nabízíme také alternativní brusné kotouče pro různé aplikace.

9. Bezpečné a tiché

V dílnách se spoustou dřevěného prachu nevznikají jiskry, které by mohly představovat nebezpečí požáru. Zjistíte také, že Tormek běží překvapivě tiše. Na vodou chlazených bruskách (T-4 a T-8) se do vodního žlabu usazují obroušené ocelové částečky. Na brusce gastronomických nožů Tormek T-2 je na univerzálním klipu magnet, který během broušení sbírá ocelový obrus.

10. Kvalita a výkon

Systém Tormek je ten opravdový světový originál ve vodou chlazeném broušení. Naše stroje se používají v dílnách po celém světě již více než 40 let a během tohoto času si získaly tu nejlepší pověst díky své univerzálnosti a legendární spolehlivosti. Nákup Tormeku je investice do kvality a výkonu s 8letou zárukou. Bruska Tormek vás bude provázet celý život a udržovat všechny vaše nástroje vždy perfektně ostré. 

Níže můžete najít dobrý nápad! pomůcku v nouzi! rady jak na to!

Videa TORMEK

28 Videos