TORMEK T-4 ORIGINAL

Brusný kámen SG-200

Lapovací kolo LA-145

Mohlo by se hodit

Videa

S kvalitně nabroušeným nástrojem je radost pracovat. To je skutečnost, kterou znají profesionální řemeslníci, nadšení kutilové a dokonce téměř každý, kdo se kdy pokoušel tupým nožem uříznout třeba jen krajíc chleba. Existuje snad nespočet metod broušení, ta nejefektivnějších z nich má ovšem jméno TORMEK. Již 40 let se švédská firma TORMEK AB věnuje vývoji jednoho z nejefektivnějších systému broušení ručních nástrojů. Je jedno zda potřebujete brousit řezbářská dláta, truhlářská dláta a nástroje, nebo jen nástroje běžně používané v domácnosti, pro všechny požadavky má TORMEK odpověď v podobě jediněčných upínacích přípravků. Ty tvoří ve spojení s bruskou T-8, T-4 a T4 BC ucelený celosvětově uznávaný systém broušení.

Bruska Tormek T-4 ORIGINAL navazuje na model T-3. Nově jsou veškeré důležité části jako motor, hřídel a univerzální opěra uloženy v odlitku ze zinkové slitiny. Tím nastavuje T-4 zcela nový level přesnosti a stability pro brusku určenou pro domácí a hobby použití. Bruska Tormek T-4 je dodávaná s kamenem na úpravu zrnitosti SP-650, měrkou úhlů WM-200 a brusnou pastou PA-70. K brusce si můžete zvolit příslušenství přesně podle Vašich potřeb pro broušení většiny běžných nástrojů.

Specifikace

Rozměry

šířka x hloubka x výška

230 mm x 200 mm x 260 mm

Váha

přepravní hmotnost

9,8 kg

Brusný kámen

Tormek Original Grindstone SG ‑ 250 Oxid hlinitý

∅ 200×40 mm, 120 otáček za minutu, točivý moment 8,4 Nm

Lapovací kolo

Kožené lapovací kolo

∅ 145×26 mm

Pohon

Bez převodovky

Hlavní hřídel a EzyLock z nerezové oceli

Tělo

Robustní provedení

Rám ze zinkové litiny, boky z ABS plastu

Motor

Průmyslový motor

Jednofázový - AC 200 W (vstup) 230 V, bezúdržbový, tichý chod

Záruka

8letá záruka*

5 let + 3 roky, po registraci na tormek.com. * Při použití pro komerční, průmyslové nebo vzdělávací účely je záruka T-4 ORIGINAL 2 roky