umds II

V pořadí již třetí generace kombinovaného dřevoobráběcího stroje v sobě slučuje funkční a estetická vylepšení. Za touto radikální změnou stojí neutuchající zájem uživatelů o tento druh stroje. Zásadní změnou oproti původnímu provedení je osazení agregátu stroje do stojanu kazetového typu tak, jak jej znáte u našich výrobků profesionální řady WMASTER. To s sebou přináší zvýšení pracovní plochy o 40 mm, což se kladně odráží zejména v komfortu obsluhy, lepší ochraně motoru před usazováním pilin a prachu a v neposlední řadě lepší stabilitě stroje. Novinkou jsou i vylepšená přídavná zařízení. Dlabací zařízení je nyní vybaveno kolmým dorazem pro dlabání z čela. Při jeho nastavení do správné polohy máte vždy zaručenou kolmost vrtaných děr. U pilového adaptéru zaznamenáte inovace u vodících pravítek. Ať už se jedná o podélné, či příčné úhlové pravítko, vždy máte perfektní vedení do řezu. Provedení stroje v oblíbené antracitové barvě je dalším z bonusů. Protože víme z čeho a jak vyrábíme, dovolili jsme si poskytnout Vám prodlouženou záruku v délce trvání tří let od data prodeje.

Některé vlastnosti si stroj ovšem zachoval. Jedná se zejména o univerzálnost použití, kvalitu použitých materiálů, prostorovou nenáročnost a trvalou užitnou hodnotu.

Eshop

Stroj UMDS II, přídavné adaptéry i příslušenství můžete zakoupit v našem e-shopu

Eshop

Kontaktovat prodejce

Pro více informací o UMDS II

Prodejce

Základní provedení

Základní provedení stroje se skládá ze srovnávačky, protahovačky a čelní brusky. Agregát stroje je osazen třífázovým motorem o výkonu 1,5 kW. Stojan stroje má ve své spodní části rektifikační nožičky, které můžete snadno zaměnit za pojezdová kolečka. To je zvláště vhodné v malých prostorách, kde potřebujete stroj často přemísťovat.

Podávací válce protahovačky automaticky posunují materiál. O jejich pohon se stará důmyslný převodový systém odvozený od pohonu brusného kola. Ten je zpřevodován do rychlosti 6 m/min. Válce se automaticky přizpůsobuji tloušťce hoblovaného materiálu.

Horní stoly srovnávačky umožňují srovnávání materiálu podél vodícího pravítka, které je zároveň úhlově nastavitelné. Díky tomu můžete během mžiku srážet hrany pod úhlem 45°. Delší fošny je vhodné podepřít pomocnými opěrnými válečky.

Kotouč brusky má průměr 270 mm a je vhodný pro finální broušení dřeva. Na výběr je několik zrnitostí brusných papíru, které se přidělávájí pomocí suchého zipu. Díky tomu můžete brusné papíry libovolné vyměňovat dle potřebné zrnitosti. Novinkou v sortimentu je sklopný stolek brusky, který umožňuje podélné broušení řezů do 45°.

Přídavné adaptéry

Přídavné adaptéry

Přídavné adaptéry můžete zakoupit v našem e-shopu

Eshop

KOTOUČOVÁ PILA

Přídavné zařízení kotoučová pila Vám umožní podélné a příčné rozřezávání dřevních materiálů. Podélné pravítko je aretováno na obou svých koncích, tím je velmi stabilní a zajišťuje přesný podélný řez. Přestavením podélného pravítka na druhou z dvojice vodících tyčí získáte příčné úhlové pravítko. Výška prořezu je plynule regulována, a to až do výšky řezu 55 mm s pilovým kotoučem 250 mm.

UMDS II - kotoučová pila

DLABAČKA

Přídavné zařízení dlabačka se montuje na stolek protahovačky základního stroje. Přídavná vzpěra zajišťuje dostatečnou tuhost zařízení i při práci s objemnějšími dílci. Toto zařízení využijete pro přesné vrtání a vytváření podélných dlabů do dřevních materiálů. Křížový stolek je vybaven dorazy v podélném i příčném směru. To značně usnadňuje práci při opracování většího počtu stejných díců. Zařízení je nyní nově vybaveno příčnou a podélnou opěrkou, která zajišťuje přesnou polohu obráběného dílce.

UMDS II - dlabačka

FRÉZKA

Přídavné zařízení frézovací adaptér se montuje pomocí čtyř šroubů na křížový stolek dlabačky. Ten je pro frézování aretován v podélném směru. Poloha frézy vůči obráběnému materiálu je plynule regulována nastavením zdvihu stolku protahovačky a nastavením křížového stolku dlabačky v příčném směru. Z široké nabídky fréz doporučujeme set pro výrobu palubek se spojem na pero a drážku, válcovou frézu pro falc, sešikmovací pro sražení hrany pod úhlem 45º, případně radiusovou vydutou pro zaoblení hran a radiusovou vypouklou pro vytvoření výdutě. Frézy se upínají do vrtačkového sklíčidla.

UMDS II - fréza

Obráběcí nástroje

Obráběcí nástroje

Obráběcí nástroje můžete zakoupit v našem e-shopu

Eshop

Pilový kotouč 538116 WZ 250 x 30 / 3,2

Pilový kotouč je určen zejména pro příčné řezání přírodního dřeva, překližkových, dřevotřískových, dřevovláknitých izolačních desek. Poskytuje vysokou kvalitu řezu.

průměr koutouče: 250 mm
pruměr upínacího otvoru: 30 mm
počet zubů: 48

Pilový kotouč

Pilový kotouč 538126 WZ 250 x 30 / 3,2

Pilový kotouč je určen pro příčné a podélné řezání přírodního dřeva, překližkových, dřevotřískových, dřevovláknitých izolačních desek. Univerzální použití.

průměr koutouče: 250 mm
pruměr upínacího otvoru: 30 mm
počet zubů: 32

Pilový kotouč 538335 LWZ 250 x 30 / 3,2

Pilový kotouč je určen pro příčné i podélné řezání přírodního dřeva. Je vybaven omezovačem třísky.

průměr koutouče: 250 mm
pruměr upínacího otvoru: 30 mm
počet zubů: 24

Frézy pro UMDS

Frézy

Frézy pro UMDS II můžete zakoupit v našem e-shopu

Eshop

Fréza drážkovací 1.5 mm

T = 1.5 mm, d = 30 mm

Pilový kotouč

Fréza drážkovací 2.5 mm

T = 2.5 mm, d = 30 mm

Pilový kotouč

Fréza drážkovací 5 – 8 -10 mm

d = 5 - 8 - 10 mm, výška břitu 15 mm

Pilový kotouč

Fréza na drážky 5 mm

šířka drážky 5 mm, hloubka 11.5 mm d = 35 mm

Pilový kotouč

Fréza na pera

šířka pera 5 mm, výška 5.5 mm d = 35 mm, délka 23 mm

Pilový kotouč

Fréza válcová

d = 25 mm, B = 22 mm

Pilový kotouč

Fréza rádiusová vypouklá

d = 35 mm, r = 10 mm, výška břitu 11 mm

Pilový kotouč

Fréza rádiusová vydutá

d = 35 mm, r = 10 mm, výška břitu 11 mm

Pilový kotouč

Fréza sešikmovací

d = 35 mm, a = 45°, výška břitu 10 mm

Pilový kotouč

Fréza zaoblovací

d = 25 mm, B = 22 mm, r = 25 mm

Pilový kotouč

FAQ – často kladené otázky ohledně stroje UMDS II

Mám rodinný dům, chatu, chalupu. Je pro mě stroj vhodnou volbou?

Kombinovaný stroj UMDS II je pro Vás vhodnou volbou. Stroj zabere jen velmi málo prostoru a v období kdy jej zrovna nevyužíváte o něm doslova ani nevíte. Prostě ho přisunete někam do rohu nebo ke stěně. Díky kombinaci několika funkcí však stroj oceníte když se pustíte do svého projektu. Ať už se jedná o výrobu plotovek, obkladů, podlahových prken, rámů oken a dveří, postýlek a postelí, včelích úlů, různých regálů, latí a lišt, zahradních laviček a stolů, pergoly, dřevěných hraček, pak je stroj UMDS II tou pravou volbou. Nabízí Vám komfort kompletního opracování masivního dřeva za zlomek ceny samostatných strojů.

Je potřeba pořídit společně se strojem všechno nabízené příslušenství a doplňky?

Nabízené příslušenství, zejména však jednotlivé adaptéry, pouze rozšiřují možnosti využití stroje. Při zpracování masivního dřeva je nejdříve potřeba obráběný materiál srovnat. K tomu slouží srovnávačka s protahovačkou. Dále materiál nařezat na pořebný rozměr čehož dosáhnete díky adaptéru kotoučová pila. Nařezaný materiál se následně opatří spojovacími prvky k čemuž se využívá dlabací zařízení. Ať už pro navrtání děr pro spojovací kolíky, tak i pro vytvoření dlabu. V mnoha případech je potřeba srazit na takto připravených dílech hrany. K tomu slouží frézovací adaptér doplněný o tvarové nástroje. Ten využijete i pro vytvoření různých drážek a polodrážek (např. obkladové palubky). Finální operací je broušení dřeva ke kterému využite integrovanou kotoučovou brusku.

Jak mohu stroj přemísťovat?

Existuje několik možností manipulace se strojem. V případě přemísťování stroje pouze v prostorách dílny je vhodné stroj opatřit pojezdovými kolečky, na které jsou ve spodní části stroje připraveny závity. Kolečka se dají pořídit v každém lepším železářství. Potřebujete-li se strojem manipulovat i mimo prostory dílny je vhodné stroj přepravit pomocí vozíku (rudlu). Ten má velká kola se kterými se pohodlně jezdí i v nerovném terénu. Další možností je zasunutí dvou hranolků (alespoň 5 x 5 cm) do prostoru protahovačky a přenesení stroje za asistence jedné osoby. Stroj se ovšem NESMÍ přenášet za stoly srovnávačky. Mohlo by dojít k jejich poškození, na které se nevztahuje možnost reklamce. Stroj můžete zároveň snadno přepravovat v osobním automobilu v případě, že jej chcete např. během dovolené využívat na chalupě.

Mohu se strojem pracovat i bez použití odsávacího zařízení?

Ano, použití bez odsávání je možné. Využití odsávání je vhodné zejména pracujeme-li v uzavřených prostorách (dílna, garáž). V takovém případě Vám odsávání ušetří spoustu práce spojené s případným úklidem hoblin a pilin. Odsávání zároveň zajistí vyšší kvalitu opracovaného povrchu, protože hobliny okamžitě odstraňuje z pracovního prostoru. V opačném případě se mohou dostat mezi hoblovací válec a opracovávaný materiál a zejména u měkkých dřevin způsobovat jemné otlaky. Například při hoblování většího množství prken (výroba podlahy, výroba obkladů) můžete stroj použít bez odsávání. V takové situaci je nejlepší využití stroje na volném prostranství. Hobliny po práci jednoduše uklidíte.

Jsou pro práci se strojem potřebné nějaké odborné znalosti?

Více než odborné znalosti potřebujete chuť a nasazení. Potřebné znalosti si osvojíte během prvních projektů. Doporučujeme začínat jednoduššími výrobky, u kterých si osvojíte zákonitosti opracování masivního dřeva. Postupně zjistíte, že řada věcí se dá udělat snadněji, rychleji přesněji… Je to proces sebevzdělávání, na jehož konci máte vždy radost z dobře udělané práce.

Jaká jsou rizika při práci se strojem?

Obráběcí stroje jsou zařízení, při jejichž využití je potřeba dbát zvýšené opatrnosti. Doporučujeme dodržování těchto jednoduchých pravidel. Na stroji nepracujte jste-li pod vlivem alkoholu, léků, omamných látek a cítite-li se unaveni. Pracovní prostor mějte dobře osvětlený a v okolí stroje vždy udržujte pořádek. Noste upnuté oblečení. Vždy se soustřeďte na práci. V případě dodržení těchto doporučení jsou rizika zranění téměř minimální.

Jsou ke stroji dostupné náhradní díly?

Ano, stroj je kompletně vyráběn v našem výrobním závodě v Poličce. Většinu dílů jsme schopni odeslat i v den objednání. Formulář pro objednání náhradních dílů

Potřebuji se strojem vůbec nějaké další nářadí a zařízení?

I přesto-že děláme vše, aby byla závislost na dalším zařízení co nejmenší, určitě využijete tyto pomocníky.

Ruční nebo el. pila: pro příčné nakrácení dlouhých materiálů.
Ruční dláta: zaříznutí dlabu, čepu a výpomoc při sesazování dílců
Stahováky, svěrky, ztužidla: pro zajistění dílců při lepení

Při práci si můžete sami vytvořit celou řadu pomůcek a přípravků, které Vám usnadní a zjednoduší práci se dřevem.

Nemám vlastní řezivo, ale chtěl bych se do práce se dřevem pustit. Kde mohu řezivo obstarat?

Zjistěte si, není-li ve Vašem okolí nějaká pilnice. Mívají celkem širokou nabídku materiálů. U nás je nejčastěji zpracovávanou dřevinou smrk, který je vhodný pro celou řadu exteriérových i interiérových aplikací. Dalé se zpracovává borovice. Pro interiérovou výrobu jsou vhodné listnaté dřeviny jako buk, dub nebo jasan. V exteriéru je častou volbou z domácích dřevin modřín, který dobře odolává vlivům počasí. Na vsi se dá dřevo sehnat ještě snadněji. Mnohdy se stačí poptat Vašich sousedů.

Jaké jsou záruky, že mi bude stroj dobře a dlouho sloužit?

Stroj je v různých modifikcích vyráběn již od roku 1958. Doposud dodáváme díly na stroje vyrobené po roce 1978. UMDS II je třetí zásadní modifikací stroje, nicméně řada klíčových dílů je shodná s předešlým modelem. To zajišťuje dostupnost dílů i pro majitele historických kousků. Veškerý další vývoj je koncipován s ohledem na možnost použití s předešlými modely. Od roku 2011 Na stroj poskytujeme záruku v rozsahu 3 let od data prodeje, a to hlavně díky faktu, že za vývojem a výrobou stroje stojí naši vlastní pracovníci. Víme tedy jak a z čeho vyrábíme.

Chystáte ještě nějaké další příslušenství?

Nyní jsou již ve výrobě samostatné podpěrné válce (truhlářské pachole), které se využívají při manipulaci s delšími dílci. Tyto adaptéry budou použitelné i na starší modely, a to až do modelového roku 1978 (UMDS 2).

Další otázky

Máte-li nějaké další dotazy, na které jste zde nenalezli odpověď, tak nás prosím kontaktujte. Rádi zodpovíme všechny Vaše jak, proč, kdy, kolik apod..

Kontaktujte nás

Doručení s intalací

Nemáte doposud žádné zkušenosti s dřevoobráběcími stroji, nebo se obáváte, jak zvládnete stroj umístit a sestavit? Věřte, že pro nás je to hračka. My přece známe naše výrobky do každého detailu. Zapomeňte na své obavy a svěřte se do péče lidí, kteří nejlépe rozumí svému řemeslu. Nabízíme Vám, že stroj dopravíme na místo určení, provedeme instalaci a poskytneme Vám potřebné zaškolení obsluhy stroje. Služba je volitelná a je zpoplatněná částkou 2990 Kč bez DPH.

Zkušenosti uživatelů

Již cca 10 let vlastním stroj vaší výroby UMDS 2. Je to malý všeuměl, který zastane práci těch větších strojů a jsem s ním velice spokojen. Jakožto včelař s počtem včelstev nad 100 jsem nucen si úly a jiné zařízení vyrábět sám. To co mám doma ze dřeva je všechno vyrobeno na tomto stroji.

Vlastníkem jsem od roku 1994. Stavěl jsem rodinný domek (1995-1997), mám vlastní řezivo, a tak je stroj nepřetržitě využit. Jsem s ním plně spokojen. Letos jej využívá syn a velice jsme ocenili servis náhradních dílů (výměna ozubených kol+řetěz). Díky za kvalitní stroj CZECH MADE!

Od ledna 2009 jsem majitelem dřevoobráběcího stroje UMDS-2A. Nejdříve jsem zakoupil základní stroj s kotoučovou pilou a po roce jsem přikoupil dlabačku. Vlastně mohu říci, že jsem si váš stroj koupil do důchodu a vůbec se nenudím. Udělal jsem na něm mnoho práce ve svém rodinném domě a nyní nám pomáhá při rekonstrukci domku mého syna. Bohužel mám malou dílnu a proto jsem si dovolil váš stroj i vylepšit. Vybavil jsem stroj kolečky /2 pevná a 2 otočná/, čímž se stroj stal mobilním. Pomocí 4 šroubů polohu stroje stabilizuji./Viz foto/. Jsem rád, že tento stroj vlastním a věřím, že na něm ještě udělám mnoho práce.

Stroj UMDS 2 kupoval můj dědeček. Nedávno zemřel. Byl dlouholetým vášnivým včelařem. Veškeré úly si stavěl sám, pouze za pomoci stroje UMDS 2. V podstatě žádný další stroj nepotřeboval. Tento koníček jsem zdědil. Také jsem se pustil do výroby vlastního úlů. Nejvíce využívám pilu a protahovačku. Zejména protahovačka je velice přesná i po letech používání. Mohu potvrdit, že se jedná o opravdu zdařilý mnohoúčelový stroj s nadstandardním počtem funkcí. Žádný podobný jsem na trhu nenašel.

Je to neocenitelný pomocník při stavbě mého domu, především při dokončovacích pracech a zařizování interiéru, jednoduchá obsluha, nutnost zajištění stability stroje při protahování rozměrnějšího řeziva (má vysoko uložené těžiště), pro práci v dílně bych uvítal na jedné straně sklopná pojezdová kolečka pro snadnější manipulaci. Stroj má jinak poctivou robustní českou konstrukci o čemž svědčí i to, že mi slouží již 16 let bez opravy.

UMDS II

Chcete i Vy vlastnit kombinovaný dřevoobráběcí stroj UMDS II? Neváhejte nás kontaktovat.

ESHOP

Novinky UMDS II

Truhlářské pachole

Truhlářské pachole TP 400

Doplňuje naši nabídku příslušenství pro kombinovaný dřevoobráběcí stroj UMDS II, může být ovšem využito univerzálně i ke strojům jiných výrobců. Díky sklopné konstrukci nepřekáží v dílně ve chvílích, když není zrovna potřeba a zároveň může být snadno naloženo do auta pro využití na montážích. V místě kloubu je závěsný háček k zavěšení případného závaží pro získání maximální možné stability. Rolna může být aretována pomocí aretačního šroubu, což je možné využít na montážích k vytvoření pracovního stolu za pomoci druhého pacholete a libovolné pracovní desky.

Sklopný stolek brusky SB 100

Sklopný stolek umožňuje broušení materiálu pod potřebným úhlem, a to až do 45°. Pracovní stůl je vyroben z pevného 2 mm ocelového plechu. Oproti předchozí verzi je pracovní plocha galvanicky pozinkována, což se projevuje v lepších kluzných vlastnostech a vyšší odolnosti proti poškození. Stolek je kompatibilní i s předchozím modelem UMDS 2A.

Základní parametry a rozměry stroje UMDS II

Kde koupit

Česká republika

Oblastní průmyslový podnik Polička a.s.
Starohradská 396
572 01 Polička
tel.: 461722130, opp@opp.cz

BG-Technik cs, a.s.
Výstavní 151
70900 Ostrava Vítkovice
tel.: 596781718, prodej@ostrava.bgtechnik.cz

BOHÁČ CZ spol. s.r.o.
Soběslavská 3012
39002 Tábor
tel.: 381281654, info@bohac.cz

ŠIMEK proficentrum s.r.o.
Kal 22
33901 Klatovy II
tel.: 376323355, info@simek.eu

DSN BRNO s.r.o.
provoz: Sušilovo nám. 23
68301 Rousínov
tel.: 545232820, dsnbrno@volny.cz

Železářství U ROTTA
Bubenské nábřeží 306
170 04 Praha 7 - Holešovice
tel.: 220 805 337, zelezarstviurotta@seznam.cz

BG Technik cs, a.s.
Dr.Milady Horákové 1093/116a
460 06 Liberec VI
tel.: 485 113 075, david.stumpolt@bgtechnik.cz

Slovensko

RAWOOD s.r.o.
Františkánské namestie č. 6
08001 Prešov
tel.: +421904453944, rawood@rawood.sk

Stanislav Stuchlík - PILAR
Mojš 8
01001 Žilina
tel.: +421918623389, pilar@atlas.sk

CENTROGLOB s.r.o.
Stará Prešovská 10
04913 Košice
tel.: +421556784112, centroglob@centroglob.sk

Francie

Holzprofi France Sarl
7 RUE DE LA PAPETERIE
67590 Schweighouse sur Moder
tel.: +33388727834, cjully@holzprofi.fr

Estonsko

KRK Moigú OU
Ahvena 2B
13616 Tallinn
tel.: +372601503, info@krkmoigu.ee

Švýcarsko

ETTIMA AG
Bernstrasse 25
3125 Toffen
+41318195626, stucki@ettima.ch