OPPlogo-hight-res-multicolour-orange

UMDS II - kombinovaný dřevoobráběcí stroj

V pořadí již třetí generace kombinovaného dřevoobráběcího stroje v sobě slučuje funkční a estetická vylepšení. Za touto radikální změnou stojí neutuchající zájem uživatelů o tento druh stroje. Zásadní změnou oproti původnímu provedení je osazení agregátu stroje do stojanu kazetového typu tak, jak jej znáte u našich výrobků profesionální řady WMASTER. To s sebou přináší zvýšení pracovní plochy o 40 mm, což se kladně odráží zejména v komfortu obsluhy, lepší ochraně motoru před usazováním pilin a prachu a v neposlední řadě lepší stabilitě stroje. Novinkou jsou i vylepšená přídavná zařízení. Dlabací zařízení je nyní vybaveno kolmým dorazem pro dlabání z čela. Při jeho nastavení do správné polohy máte vždy zaručenou kolmost vrtaných děr. U pilového adaptéru zaznamenáte inovace u vodících pravítek. Ať už se jedná o podélné, či příčné úhlové pravítko, vždy máte perfektní vedení do řezu. Provedení stroje v oblíbené antracitové barvě je dalším z bonusů. Protože víme z čeho a jak vyrábíme, dovolili jsme si poskytnout Vám prodlouženou záruku v délce trvání tří let od data prodeje.

Některé vlastnosti si stroj ovšem zachoval. Jedná se zejména o univerzálnost použití, kvalitu použitých materiálů, prostorovou nenáročnost a trvalou užitnou hodnotu.

Základní provedení stroje se skládá ze srovnávačky, protahovačky a čelní brusky. Agregát stroje je osazen třífázovým motorem o výkonu 1,5 kW. Stojan stroje má ve své spodní části rektifikační nožičky, které můžete snadno zaměnit za pojezdová kolečka. To je zvláště vhodné v malých prostorách, kde potřebujete stroj často přemísťovat.

Podávací válce protahovačky automaticky posunují materiál. O jejich pohon se stará důmyslný převodový systém odvozený od pohonu brusného kola. Ten je zpřevodován do rychlosti 6 m/min. Válce se automaticky přizpůsobuji tloušťce hoblovaného materiálu.

Horní stoly srovnávačky umožňují srovnávání materiálu podél vodícího pravítka, které je zároveň úhlově nastavitelné. Díky tomu můžete během mžiku srážet hrany pod úhlem 45°. Delší fošny je vhodné podepřít pomocnými opěrnými válečky.

Kotouč brusky má průměr 270 mm a je vhodný pro finální broušení dřeva. Na výběr je několik zrnitostí brusných papíru, které se přidělávájí pomocí suchého zipu. Díky tomu můžete brusné papíry libovolné vyměňovat dle potřebné zrnitosti. Novinkou v sortimentu je sklopný stolek brusky, který umožňuje podélné broušení řezů do 45°.

46 954,- Kč

Přídavné adaptéry

Přídavné zařízení kotoučová pila Vám umožní podélné a příčné rozřezávání dřevních materiálů. Podélné pravítko je aretováno na obou svých koncích, tím je velmi stabilní a zajišťuje přesný podélný řez. Přestavením podélného pravítka na druhou z dvojice vodících tyčí získáte příčné úhlové pravítko. Výška prořezu je plynule regulována, a to až do výšky řezu 55 mm s pilovým kotoučem 250 mm.

7 225,- Kč

Přídavné zařízení dlabačka se montuje na stolek protahovačky základního stroje. Přídavná vzpěra zajišťuje dostatečnou tuhost zařízení i při práci s objemnějšími dílci. Toto zařízení využijete pro přesné vrtání a vytváření podélných dlabů do dřevních materiálů. Křížový stolek je vybaven dorazy v podélném i příčném směru. To značně usnadňuje práci při opracování většího počtu stejných díců. Zařízení je nyní nově vybaveno příčnou a podélnou opěrkou, která zajišťuje přesnou polohu obráběného dílce.

5 634,- Kč

Přídavné zařízení frézovací adaptér se montuje pomocí čtyř šroubů na křížový stolek dlabačky. Ten je pro frézování aretován v podélném směru. Poloha frézy vůči obráběnému materiálu je plynule regulována nastavením zdvihu stolku protahovačky a nastavením křížového stolku dlabačky v příčném směru. Z široké nabídky fréz doporučujeme set pro výrobu palubek se spojem na pero a drážku, válcovou frézu pro falc, sešikmovací pro sražení hrany pod úhlem 45º, případně radiusovou vydutou pro zaoblení hran a radiusovou vypouklou pro vytvoření výdutě. Frézy se upínají do vrtačkového sklíčidla.

2 927,- Kč

Truhlářské pachole doplňuje naši nabídku příslušenství pro kombinovaný dřevoobráběcí stroj UMDS II, může být ovšem využito univerzálně i ke strojům jiných výrobců. Díky sklopné konstrukci nepřekáží v dílně ve chvílích, když není zrovna potřeba a zároveň může být snadno naloženo do auta pro využití na montážích. V místě kloubu je závěsný háček k zavěšení případného závaží pro získání maximální možné stability. Rolna může být aretována pomocí aretačního šroubu, což je možné využít na montážích k vytvoření pracovního stolu za pomoci druhého pacholete a libovolné pracovní desky.

Sklopný stolek umožňuje broušení materiálu pod potřebným úhlem, a to až do 45°. Pracovní stůl je vyroben z pevného 2 mm ocelového plechu. Oproti předchozí verzi je pracovní plocha galvanicky pozinkována, což se projevuje v lepších kluzných vlastnostech a vyšší odolnosti proti poškození. Stolek je kompatibilní i s předchozím modelem UMDS 2A.

3 618,- Kč

UMDS II – ZÁKLADNÍ STROJ
Průměr nožového hřídele100 mm
Délka nožů nožového hřídele250 mm
Počet nožů nožového hřídele3 ks
Počet otáček nožového hřídele3 500 min-1
Rychlost strojního posuvu6 m/min
Maximální výška tloušťkování60 mm
Maximální šířka tloušťkování a srovnávání250 mm
Maximální úběr materiálu při tloušťkování2,5 mm
Maximální úběr materiálu při srovnávání3 mm
Délka stolů srovnávačky600 mm
Délka stolů srovnávačky s prodloužením1040 mm
Délka stolu tloušťkovačky540 mm
Výška stolu srovnávačky od země840 mm
Průměr brusného kotouče270 mm
Otáčky brusného kotouče250  min-1
Rozměry stolu brusky440 x 100 mm
Rozměr stroje – délka x šířka x výška600 x 500 x 800 mm
Hmotnost stroje88 kg
Parametry elektromotoru
Jmenovitý výkon1,5 kW
Jmenovité otáčky1 400  min-1
Jmenovité napětí / kmitočet400V/50Hz
TvarIM B3 (patkový)
UMDS II – KOTOUČOVÁ PILA
Rozměry stolu700 x 496 mm
Průměr pilového kotouče250 mm
Otáčky pilového kotouče3 500  min-1
Maximální výška řezu55 mm
Hmotnost kompletního adaptéru14 kg
UMDS II – DLABAČKA
Maximální průměr  stopky dlabacího vrtáku16 mm
Maximální průměr vrtaného otvoru20 mm
Maximální hloubka vrtaného otvoru85 mm
Maximální délka dlabu bez přestavení85 mm
Rozměry upínacího stolku145 x 220 mm
Svislé nastavení stolku60 mm
Hmotnost kompletního adaptéru13 kg
UMDS II – FRÉZKA
Rozměry stolu470 x 230 mm
Rozměry opěrného pravítka450 x 190 mm
Max. upínací průměr sklíčidla16 mm
Průměr nástrojůdo 40 mm
Upínací průměr nástrojů6 mm
Průměr stopky pro nástroje10 mm
Celková hmotnost adaptéru7,2 kg
 
Celková hmotnost stroje UMDS II se všemi adaptéry včetně obalu143 kg

FAQ – často kladené otázky ohledně stroje UMDS II

Kombinovaný stroj UMDS II je pro Vás vhodnou volbou. Stroj zabere jen velmi málo prostoru a v období kdy jej zrovna nevyužíváte o něm doslova ani nevíte. Prostě ho přisunete někam do rohu nebo ke stěně. Díky kombinaci několika funkcí však stroj oceníte když se pustíte do svého projektu. Ať už se jedná o výrobu plotovek, obkladů, podlahových prken, rámů oken a dveří, postýlek a postelí, včelích úlů, různých regálů, latí a lišt, zahradních laviček a stolů, pergoly, dřevěných hraček, pak je stroj UMDS II tou pravou volbou. Nabízí Vám komfort kompletního opracování masivního dřeva za zlomek ceny samostatných strojů.

Nabízené příslušenství, zejména však jednotlivé adaptéry, pouze rozšiřují možnosti využití stroje. Při zpracování masivního dřeva je nejdříve potřeba obráběný materiál srovnat. K tomu slouží srovnávačka s protahovačkou. Dále materiál nařezat na pořebný rozměr čehož dosáhnete díky adaptéru kotoučová pila. Nařezaný materiál se následně opatří spojovacími prvky k čemuž se využívá dlabací zařízení. Ať už pro navrtání děr pro spojovací kolíky, tak i pro vytvoření dlabu. V mnoha případech je potřeba srazit na takto připravených dílech hrany. K tomu slouží frézovací adaptér doplněný o tvarové nástroje. Ten využijete i pro vytvoření různých drážek a polodrážek (např. obkladové palubky). Finální operací je broušení dřeva ke kterému využite integrovanou kotoučovou brusku.

Existuje několik možností manipulace se strojem. V případě přemísťování stroje pouze v prostorách dílny je vhodné stroj opatřit pojezdovými kolečky, na které jsou ve spodní části stroje připraveny závity. Kolečka se dají pořídit v každém lepším železářství. Potřebujete-li se strojem manipulovat i mimo prostory dílny je vhodné stroj přepravit pomocí vozíku (rudlu). Ten má velká kola se kterými se pohodlně jezdí i v nerovném terénu. Další možností je zasunutí dvou hranolků (alespoň 5 x 5 cm) do prostoru protahovačky a přenesení stroje za asistence jedné osoby. Stroj se ovšem NESMÍ přenášet za stoly srovnávačky. Mohlo by dojít k jejich poškození, na které se nevztahuje možnost reklamce. Stroj můžete zároveň snadno přepravovat v osobním automobilu v případě, že jej chcete např. během dovolené využívat na chalupě.

Ano, použití bez odsávání je možné. Využití odsávání je vhodné zejména pracujeme-li v uzavřených prostorách (dílna, garáž). V takovém případě Vám odsávání ušetří spoustu práce spojené s případným úklidem hoblin a pilin. Odsávání zároveň zajistí vyšší kvalitu opracovaného povrchu, protože hobliny okamžitě odstraňuje z pracovního prostoru. V opačném případě se mohou dostat mezi hoblovací válec a opracovávaný materiál a zejména u měkkých dřevin způsobovat jemné otlaky. Například při hoblování většího množství prken (výroba podlahy, výroba obkladů) můžete stroj použít bez odsávání. V takové situaci je nejlepší využití stroje na volném prostranství. Hobliny po práci jednoduše uklidíte.

Více než odborné znalosti potřebujete chuť a nasazení. Potřebné znalosti si osvojíte během prvních projektů. Doporučujeme začínat jednoduššími výrobky, u kterých si osvojíte zákonitosti opracování masivního dřeva. Postupně zjistíte, že řada věcí se dá udělat snadněji, rychleji přesněji… Je to proces sebevzdělávání, na jehož konci máte vždy radost z dobře udělané práce.

Obráběcí stroje jsou zařízení, při jejichž využití je potřeba dbát zvýšené opatrnosti. Doporučujeme dodržování těchto jednoduchých pravidel. Na stroji nepracujte jste-li pod vlivem alkoholu, léků, omamných látek a cítite-li se unaveni. Pracovní prostor mějte dobře osvětlený a v okolí stroje vždy udržujte pořádek. Noste upnuté oblečení. Vždy se soustřeďte na práci. V případě dodržení těchto doporučení jsou rizika zranění téměř minimální.

Ano, stroj je kompletně vyráběn v našem výrobním závodě v Poličce. Většinu dílů jsme schopni odeslat i v den objednání. Formulář pro objednání náhradních dílů

I přesto, že děláme vše, aby byla závislost na dalším zařízení co nejmenší, určitě využijete tyto pomocníky.

Ruční nebo el. pila: pro příčné nakrácení dlouhých materiálů.
Ruční dláta: zaříznutí dlabu, čepu a výpomoc při sesazování dílců
Stahováky, svěrky, ztužidla: pro zajistění dílců při lepení

Při práci si můžete sami vytvořit celou řadu pomůcek a přípravků, které Vám usnadní a zjednoduší práci se dřevem.

Stroj je v různých modifikcích vyráběn již od roku 1958. Doposud dodáváme díly na stroje vyrobené po roce 1978. UMDS II je třetí zásadní modifikací stroje, nicméně řada klíčových dílů je shodná s předešlým modelem. To zajišťuje dostupnost dílů i pro majitele historických kousků. Veškerý další vývoj je koncipován s ohledem na možnost použití s předešlými modely. Od roku 2011 Na stroj poskytujeme záruku v rozsahu 3 let od data prodeje, a to hlavně díky faktu, že za vývojem a výrobou stroje stojí naši vlastní pracovníci. Víme tedy jak a z čeho vyrábíme.

Nyní jsou již ve výrobě samostatné podpěrné válce (truhlářské pachole), které se využívají při manipulaci s delšími dílci. Tyto adaptéry budou použitelné i na starší modely, a to až do modelového roku 1978 (UMDS 2).

Nemáte doposud žádné zkušenosti s dřevoobráběcími stroji, nebo se obáváte, jak zvládnete stroj umístit a sestavit? Věřte, že pro nás je to hračka. My přece známe naše výrobky do každého detailu. Zapomeňte na své obavy a svěřte se do péče lidí, kteří nejlépe rozumí svému řemeslu. Nabízíme Vám, že stroj dopravíme na místo určení, provedeme instalaci a poskytneme Vám potřebné zaškolení obsluhy stroje. Služba je volitelná a je zpoplatněná částkou 2990 Kč bez DPH.