Furniture

Jsme českým výrobcem v oboru truhlářská výroba a nábytek s více než 60-ti letou tradicí, která byla vždy spojena s výrobky vysoké kvality a užitné hodnoty. VYRÁBÍME podle konkrétních požadavků nebo zpracované projektové dokumentace. NABÍZÍME služby ve výrobě zakázkového nábytku a jiných nadstandardních interiérů včetně dýhovaného nábytku. Nový systém Solid inovuje stávající řady nábytku ETK office. Vzhledem k vyvíjejícím se požadavkům trhu s nábytkem Solid vycházíme vstříc modernímu pojetí kancelářského pracoviště s mnoha novými prvky a novými dezény lamin.

SC - SOLID Classic

Podnož SOLID classic se skládá ze dvou kovových nohou ve tvaru „T“ spojených oboustranně laminovanou deskou, která zároveň plní funkci clony nohou. Na kovových výložnících je upevněna stolová deska. Podnože jsou povrchově upraveny práškovou komaxitovou barvou v různých odstínech. Jejich povrch je odolný proti poškrábání. Kovové nohy jsou z vniřních stran opatřeny vyjímatelnými krytkami pro vedení a ukrytí kabelů. Kovová vnější krytka je také vyjímatelná. Ve spodní části podnože jsou výškově stavitelné rektifikační šrouby pro vyrovnání správné pozice stolu.

SD - SOLID Standard

Kdo má rád soukromí, ocení, že podnož SOLID standard vpředu i na bocích je vyrobena z plných desek. Ve spodní části je podnož opatřena plastovými kluzáky. Tl. desek podnože je 18 mm, tlouštka pracovních desek je 25 mm.

SB - SOLID Cube

Podnož SOLID cube je svařena z ocelového uzavřeného čtvercového profilu 40 x 40 mm – jäkl. Stoly mohou být doplněny clonou nohou. Jednací přístavby a spojovací prvky se spojují speciálním kováním. Všechny kovové prvky jsou práškově lakované, odolné proti oděru a poškrábání. Ve spodní části podnože jsou výškově stavitelné rektifikační šrouby pro vyrovnání správné pozice stolu. Clony nohou ke stolům SB – s podnoží „U“ jsou vyrobeny z oboustranně laminovaných desek tl. 18 mm. Jsou upevněny kovovými držáky k příčníku stolu.

Desky stolů, spojovacích prvků a jednacích přístaveb jsou navrženy pro optimální využití pracovní plochy. Jejich tlouštka je 25 mm. Jsou vyrobeny z oboustranně laminovaných
desek. Desky jsou v souladu s normou E-1, zkoušené podle evropského standardu DIN 4554 (neobsahují škodlivé látky, jsou bez formaldehydu). Povrch je odolný vůči zátěžím,
které vznikají při kancelářských činnostech. Hrany desek jsou vybaveny 2 mm hranou ABS.

SF - SOLID Konference

Tlouštka desek je 25 mm. Desky se osazují na podpěrné konferenční nohy pomocí vrutů. Výška stolů je 75 cm.
Základní opěrné nohy jsou z ocelové trubky o průměru 60 mm. Trubky centrálních nohou jsou z ocelové trubky o průměru 80 mm. Povrchová úprava podpěrných nohou je provedena kvalitní práškovou barvou. Plochy jsou odolné proti poškození v běžném kancelářském provozu.

Kontejnery

Kontejnery jsou neodmyslitelným prvkem stolů a stolových sestav. Jejich předností je mobilita a různé možnosti využití úložného prostoru. Příslušenstvím jsou doplňky vnitřního vybavení pro roztřídění pracovních potřeb i osobních věcí. Desky korpusu, čela zásuvek a vrchní desky (víka) jsou tl. 18 mm. U kontejnerů přístavných je tlouštka vrchní desky (víka) stejná jako stolové desky, to je 25 mm. Zásuvky jsou plastové nebo kovové. Je možné je vybavit příčkami. Uzamykání je buď centrální pro všechny zásuvky nebo je zamykatelná pouze vrchní zásuvka. Nosnost zásuvek je 25 kg. Kování kontejnerů s kovovými zásuvkami je zn. Hettich s blokací, která zamezuje vysunutí více než jedné zásuvky a vylučuje převrácení kontejneru. Provedením jsou na kolečkách nebo na kluzácích. Jejich výška je 614 mm (na kolečkách) a 548 mm na kluzácích. Výška přístavných kontejnerů je 750 mm.

Skříně

Korpusy skříní jsou vyrobeny z oboustranně melaminem potažených desek včetně dveří o síle 18 mm. Provedení zad je ve stejném dezénu o síle 8 mm. Dveře jsou naloženy na korpus, horní deska je přesazena přes dveře, volné police přestavitelné. Přední hrany korpusů, polic a dveří jsou opatřeny hranou ABS o tloušťce 1 mm. Ostatní hrany včetně spodních hran soklů jsou olepeny hranou.

Uzamykání skříní do výšky 109 cm je jazýčkovým zámkem do horní desky, u skříní 140 a vyšších trojcestným zámkem. Výška skleněných dveří bez zámku je 72 cm a 109 cm. Skříně se mohou dodávat bez soklu nebo se soklem o výšce 7 cm. Skříně i sokly jsou osazeny kluzáky z PVC. Barva soklu se řídí dle barvy korpusu příslušné skříně. Kartotéky jsou vybaveny kovovými zásuvkami pro závěsné desky.

Vložky do skříní, věšákové a zrcadlové stěny a nástěnné police jsou z oboustranně laminovaných desek tl. 18 mm. Paravány na stůl a samostatně stojící jsou zhotoveny z oboustranně laminovaných desek tl. 25 mm. Držáky PC kovové jsou v nabídce 2 typy. Držák SC-8036 je určen pro pracovní stoly SC – Solid classic. Využívá svislých mezer v konstrukci podnože. Držák PC SP-8037 je určen pro zbývající stoly v nabídce, to jsou SP, SB a SD.

MATERIÁLY

Deskové díly skříní, registratur a kontejnerů jsou vyrobeny z oboustranně laminovaných desek v tlouštkách 18 mm, záda 8 mm a horní desky přístavných skříní 25 mm. Zpracování odpovídá normě E-1, bez formaldehydu.

SORTIMENT

Standard rozměrů je podle evropských normativů (výškových i šířkových). Výškové moduly jsou – 720, 750 (přístavné ke stolům), 1089, 1440, 1809 a 2160 mm. Šířky skříní jsou 400, 800, 1000 a 1200 mm.

PROVEDENÍ

Provedením jsou skříně policové s dveřmi, policové bez dveří, šatní, skříně kombinované, skříně kartoteční, skříně s roletou a skříně přístavné ke stolům. Podle druhu dveří jsou skříně s dveřmi křídlovými a dveřmi posuvnými. Standardně jsou vybaveny zámkem.

PODSTAVCE - SOKLY

Skříně se standardně dodávají na kluzáku. Dále na stavěcích šroubech pro ustavení na nerovnou podlahu, kdy rektifikační šrouby jsou přístupné zevnitř skříně. Skříně je možné dodat na dřevěném soklu se standardní výškou 70 mm.

PŘÍSTAVNÉ SKŘÍNĚ

U skříní jsou použity plastové výškově stavitelné kluzáky přístupné na seřízení zevnitř skříně. Výška seřízení je cca 15 mm. Horní deska má tlouštku 25 mm a je opatřena plastovou ochraňující ABS páskou o síle 2 mm.

VNITŘNÍ USPOŘÁDÁNÍ

Vnitřní uspořádání skříní jsou buď běžné police, výsuvné kartoteční rámy, zásuvky nebo šatní prvky jako tyč a výsuvný držák pro zavěšení ramínek na oděvy. Ve dnech skříní mohou být aretační prvky pro vyrovnání nerovnosti podlahy. Standardně používané panty jsou pro úhel otevření dveří 110°. Všechny viditelné hrany jsou opatřeny plastovou ochraňující páskou ABS o síle 1 mm. Korpus je lepený a lisovaný s pevně zabudovanými zády. Dezén zad je oboustranně shodný s korpusem, takže skříně je možné stavět i do prostoru. Skříně, které svou šířkou přesahují 100 cm, jsou vybaveny svislou středovou příčkou.

SKŘÍNĚ S ROLETOU

U registratur je roleta vedená v zafrézovaných vodících drážkách a shrnuje se do profilového vodícího šneku na boku registratury. Tento šnek zabírá cca 20 cm šíře.

KARTOTEČNÍ SKŘÍNĚ

Jsou vybaveny kovovými korpusy zásuvek s kvalitním 100% výsuvem (pojezdem), který zaručuje nosnost 60 kg na zásuvku. Pojezd (Hettich) je v kuličkovém vedení. Tím je zaručena stabilita a dlouhá životnost. Vícenásobnému vysunutí zásuvek kromě jedné zabraňuje centrální blokace – pojistka. Skříně jsou vybaveny centrálním zámkem.

DEZÉNY

ÚCHYTKY KOVOVÉ

en_GBEnglish
en_GBEnglish cs_CZCzech