OPPlogo-hight-res-multicolour-orange

UMDS II kombinovaný dřevoobráběcí stroj

Skladem

Original price was: 58 692 Kč.Current price is: 46 954 Kč. s DPH

Description

Základní provedení stroje

V pořadí již třetí generace kombinovaného dřevoobráběcího stroje v sobě slučuje funkční a estetická vylepšení. Za touto radikální změnou stojí neutuchající zájem uživatelů o tento druh stroje. Zásadní změnou oproti původnímu provedení je osazení agregátu stroje do stojanu kazetového typu, tak jak jej znáte u našich výrobků profesionální řady WMASTER. To s sebou přináší zvýšení pracovní plochy o 40 mm, což se kladně odráží zejména v komfortu obsluhy, lepší ochraně motoru před usazováním pilin a prachu a v neposlední řadě lepší stabilitě stroje. Novinkou jsou i vylepšená přídavná zařízení. Dlabací zařízení je nyní vybavenou kolmým dorazem pro dlabání z čela. Při jeho nastavení do správné polohy máte vždy zaručenou kolmost vrtaných děr. U pilového adaptéru zaznamenáte inovace u vodících pravítek. Ať už se jedná o podélné, či příčné úhlové pravítko, vždy máte perfektní vedení do řezu. Provedení stroje v oblíbené antracitové barvě je dalším z bonusů. Protože víme z čeho a jak vyrábíme, dovolili jsme si poskytnout Vám prodlouženou záruku v delce trvání tří let od data prodeje.

Některé vlastnosti si stroj ovšem zachoval. Jedná se o zejména o univerzálnost použití, kvalitu použitých materiálů, prostorovou nenáročnost a trvalou užitnou hodnotu.

Základní provedení stroje se skládá ze srovnávačky, protahovačky a čelní brusky. Agregát stroje je osazen třífázovým motorem o výkonu 1,5 kW.  Stojan stroje má ve své spodní části rektifikační nožičky, které můžete snadno zaměnit za pojezdová kolečka. To je zvláště vhodné v malých prostorech, kde potřebujete stroj často přemísťovat.

Podávací válce protahovačky automaticky posunují materiál. O jejich pohon se stará důmyslný převodový systém odvozený od pohonu brusného kola. Ten je zpřevodován do rychlosti 6 m/min. Válce se automaticky přizpůsobuji tloušťce hoblovaného materiálu.

Horní stoly srovnávačky umožňují srovnávání materiálu podél vodícího pravítka, které je úhlově nastavitelné. Díky tomu můžete během mžiku srážet hrany pod úhlem 45°. Delší fošny je vhodné podepřít pomocnými podpěrnými válečky.

Kotouč brusky má průměr 270 mm a je vhodný pro finální broušení dřeva. Na výběr je několik brusných papírů ruzné zrnitosti, které se přidělávájí pomocí suchého zipu. Díky tomu můžete brusné papíry libovolné vyměňovat dle právě potřebné hrubosti. Novinkou v sortimentu je sklopný stolek brusky, který umožňuje podélné broušení řezů pod úhlem, a to až do 45°.

Technické údaje: UMDS-II tabulka s technickými údaji [xls]

TUV Cetifikát

Chci vědět více

5 reviews for UMDS II kombinovaný dřevoobráběcí stroj

 1. Jaroslav Č.

  Je to neocenitelný pomocník při stavbě mého domu, především při dokončovacích pracech a zařizování interiéru, jednoduchá obsluha, nutnost zajištění stability stroje při protahování rozměrnějšího řeziva (má vysoko uložené těžiště), pro práci v dílně bych uvítal na jedné straně sklopná pojezdová kolečka pro snadnější manipulaci. Stroj má jinak poctivou robustní českou konstrukci o čemž svědčí i to, že mi slouží již 16 let bez opravy.

 2. Aleš B..

  Od ledna 2009 jsem majitelem dřevoobráběcího stroje UMDS-2A. Nejdříve jsem zakoupil základní stroj s kotoučovou pilou a po roce jsem přikoupil dlabačku. Vlastně mohu říci, že jsem si váš stroj koupil do důchodu a vůbec se nenudím. Udělal jsem na něm mnoho práce ve svém rodinném domě a nyní nám pomáhá při rekonstrukci domku mého syna. Bohužel mám malou dílnu a proto jsem si dovolil váš stroj i vylepšit. Vybavil jsem stroj kolečky /2 pevná a 2 otočná/, čímž se stroj stal mobilním. Pomocí 4 šroubů polohu stroje stabilizuji. Jsem rád, že tento stroj vlastním a věřím, že na něm ještě udělám mnoho práce.

 3. Marek G.

  Již cca 10 let vlastním stroj vaší výroby UMDS 2. Je to malý všeuměl, který zastane práci těch větších strojů a jsem s ním velice spokojen. Jakožto včelař s počtem včelstev nad 100 jsem nucen si úly a jiné zařízení vyrábět sám. To co mám doma ze dřeva je všechno vyrobeno na tomto stroji.

 4. Karel S.

  Vlastníkem jsem od roku 1994. Stavěl jsem rodinný domek (1995-1997), mám vlastní řezivo, a tak je stroj nepřetržitě využit. Jsem s ním plně spokojen. Letos jej využívá syn a velice jsme ocenili servis náhradních dílů (výměna ozubených kol+řetěz). Díky za kvalitní stroj CZECH MADE!

 5. Michal S.

  Stroj UMDS 2 kupoval můj dědeček. Nedávno zemřel. Byl dlouholetým vášnivým včelařem. Veškeré úly si stavěl sám, pouze za pomoci stroje UMDS 2. V podstatě žádný další stroj nepotřeboval. Tento koníček jsem zdědil. Také jsem se pustil do výroby vlastního úlů. Nejvíce využívám pilu a protahovačku. Zejména protahovačka je velice přesná i po letech používání. Mohu potvrdit, že se jedná o opravdu zdařilý mnohoúčelový stroj s nadstandardním počtem funkcí. Žádný podobný jsem na trhu nenašel.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.